×
Karantina Sedyesi

EpiShuttle, klinik uzmanların, sağlık görevlilerinin ve hastaların doğrudan girdileri ve rehberliği ile geliştirilmiş ödüllü bir tasarımdır .

EpiShuttle'da yüksek derecede bulaşıcı hastaların taşınması için kullanılan araçların, hasta naklinden sonra dezenfekte edilmesi gerekmez. Bu, zamandan ve paradan tasarruf sağlar ve araçların mümkün olduğunca çalışır durumda kalmasını sağlar.

EpiShuttle, 1. Sınıf Tıbbi Cihaz olarak CE işaretlidir.

EpiShuttle EN 1789 uyumludur ve ambulanslarda, helikopterlerde ve uçaklarda güvenle kullanılabilir. Önde gelen birçok sedye markası için adaptörler mevcuttur ve evrensel braketlere sahip bir L-ray ataşmanı, EpiShuttle'ın sedye veya araç tipinden bağımsız olarak güvenli bir şekilde sabitlenmesini sağlar.

Son derece bulaşıcı bir hastayı EpiShuttle içinde taşırken, tıbbi personelin eksiksiz Kişisel Koruyucu Ekipman giymesi gerekmez. Bu, daha uzun vardiyalara izin verir ve yorgunluk veya durumsal farkındalığın azalması nedeniyle hata yapma riskini azaltır.

EpiShuttle havalandırma sistemi, çevreyi bulaşıcı bir hastadan korumak için negatif basınç modunda veya hastayı çevreden korumak için pozitif basınç modunda yapılandırılabilir.

EpiShuttle yeniden kullanılabilir ve iki saatten daha kısa bir sürede güvenli bir şekilde dezenfekte edilebilir ve yeniden monte edilebilir. Bu, tek kullanımlık taşıma izolatörlerine kıyasla taşıma başına maliyeti önemli ölçüde azaltır.

Entegre yatak, hem diz açısı hem de sırtlık için ayarlanabilir, hasta için daha fazla konfor ve klinik prosedürler için daha iyi koşullar sağlar. Pozisyonu ayarlamak nefes almayı ve iletişimi iyileştirir ve kaygıyı azaltmaya katkıda bulunur.

Havalandırma sistemi, maksimum hasta konforu ve güvenliğini sağlamak için saatte 15'ten fazla hava değişimi üretir. Filtreler ve hava geçirmez contalar, bir uçak kabininin hızlı bir şekilde açılması durumunda bile tüm kirleticilerin EpiShuttle içinde tutulmasını sağlar.

Pozitif basınç kiti takılıyken, havalandırma sistemi EpiShuttle içinde çevreye göre pozitif bir basınç oluşturur. Pozitif basınç ve giriş filtreleri, filtrelenmemiş ortam havasının izolatöre girmesini engeller.

Negatif basınç modunda, havalandırma sistemi EpiShuttle içinde çevreye göre negatif bir basınç oluşturur. Hava akışı, baş ucundaki giriş filtrelerinden ve ayak ucundaki çıkış filtrelerinden yönlendirilir. Negatif basınç ve çıkış filtreleri, kirli havanın izolatörden kaçmasını önler.

Taşıma sırasında optimum tedavi için EpiShuttle, sabit tavana entegre edilmiş sekiz adet değiştirilebilir operatör bağlantı noktasına sahiptir.

Portlar, hava yolları da dahil olmak üzere hastanın vücudunun tüm bölümlerine erişim sağlayacak şekilde konumlandırılmıştır. Bu da entübasyon, santral venöz hat takılması, üriner kateter vb. işlemlere imkan vererek hastanın yoğun bakım tedavisini sağlar.

Bağlantı noktaları, çeyrek dönüşlü bir bağlantı ile sabitlenen ve kapatılan iç ve dış kapaklara sahiptir.

Eldivenler, aleve dayanıklı CSM/hypalon'dan yapılmış, Avrupa Direktifi KKD Kategori 3 ile uyumlu ve EN 374:2003, EN 421:2010, EN 388:2003'e göre test edilmiş çok yönlü bir tasarıma sahiptir.

Kullanım sırasında eldivenlerin hasar görmesi veya yırtılması durumunda, eldivenler EpiShuttle değiştirme çantası kullanılarak değiştirilebilir.

Eldivenler yeniden kullanılabilir ve herhangi bir hasar veya yırtılma tespit edilmezse çıkarılıp tekrar kullanılabilir.

Epiport200 operatör portuna atık (kullanılmış idrar torbası, ıslak mendiller vb.) için kapalı bir alan sağlayan bir atık torbası takılabilir.

Epiport200 operatör portuna bir savak torbası takılabilir ve nakil sırasında hastaya ekipman, yiyecek veya ilaç nakletmek için kullanılabilir.

İki tıbbi bağlantı noktası, EpiShuttle üssünün baş ucunda bulunur. Bu portlar bir tıbbi tel membran veya bir havalandırma manşonu ile donatılabilir.

Wireport membran, dokuz adede kadar IV hattının, izleme kablolarının ve/veya oksijen hatlarının sızdırmaz geçişine izin veren oldukça esnek bir malzemeden yapılmıştır.

Ventilatör manşonu, mekanik ventilatör hortumunun girişi için esnek bir manşondur. Manşon, temiz taraftaki ventilasyon hortumunu ve EpiShuttle içindeki orofaringeal tüpü, maskeyi veya diğer hasta solunum cihazını bağlayan HEPA filtresini kapatır. Bu, tüm mekanik ventilatör ve ventilatör hortumunun temiz tarafta olmasını sağlar.

EpiShuttle
Karantina Sedyesi
© 2020 Cankara Medical
Tüm hakları Saklıdır. Web Tasarım_medyatör